Projekt 5D

Czym jest Projekt 5D

Projekt 5D ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zmiany nawyków, poprawy komfortu życia. Polega na wprowadzaniu pozytywnych transformacji, jeśli chodzi o zdrowie fizyczne i psychiczne. Program jest restrykcyjny, acz skuteczny i polega na wprowadzeniu do codziennego życia po pierwsze zbilansowanej diety poprzedzonej tygodniowym detoksem. Po drugie stawia na aktywność fizyczną dostosowaną do możliwości każdego podopiecznego i wypracowanie w nim naturalnego ciągu do zdrowych nawyków np. wybierania schodów zamiast windy, roweru zamiast samochodu, wstawania od biurka na choćby krótki spacer.  Po trzecie motywacja. Wraz z momentem przystąpienia do programu każdy otrzymuje wytyczne na każdy tydzień wraz z zapisanymi wspólnie celami. Metoda małych kroków połączona z mile stones pozwala definiować cele krótko i daleko terminowe. Dzięki codziennej stymulacji ze strony utrzymany jest stały poziom zaangażowania i wiary w siebie. Po czwarte mentalność. Wraz z upływem czasu widać zachodzenie znaczących zmian w mentalności pacjentów. Przestają być pesymistami, są bardziej życzliwy w stosunku do świata i w stosunku do siebie. I po piąte małe lub większe zmiany związane z wizerunkiem. Staramy się, aby każdy mógł również zaczerpnąć wiedzy i porad na temat pielegnacji, dbania o wizerunek, poznania możliwości zmian stylizacji.

Dieta

Dieta jest oparta na zdrowym, racjonalnym żywieniu i wprowadzaniu dobrych nawyków, które mają się wpisać w codzienność. Obowiązuje podstawowa zasada: aby chudnąć trzeba jeść. A je się w programie smacznie, pożywnie i „na bogato” jeśli chodzi o wszelkie wartości odżywcze. Zasady żywieniowe są rozpisywane od pierwszego dnia, aż po ostatni dzień stabilizacji, czyli wyjścia z programu w taki sposób, aby obyło się bez efektu jo-jo. Nie przewiduje się w programie głodówek, które są ciężkie do zniesienia dla wielu pacjentów i wpływają często negatywnie na psychikę.

 

Ruch

Program propaguje wprowadzenie pozytywnych nawyków również, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Poza trzema obowiązkowymi treningami na siłowni, w plenerze ( aktywność dostosowana do potrzeb i możliwości indywidualnych ) poleca wybieranie roweru zamiast samochodu, schodów tradycyjnych zamiast ruchomych etc.

PROJEKT-5D-3

Motywacja

Na co dzień motywacja pacjentów zajmuje się autorka programu oraz osoby współpracujące przy projekcie. Używamy wszelkich aplikacji do kontaktu z uczestnikami programu i  robimy wszystko, by się w tym nie pogubi. Jesteśmy w codziennym kontakcie z każdą osobą uczestniczącą w programie, publikujemy na swoich kanałach social media zdjęcia potraw, które przygotowują podopieczni oraz eksperci , dobre słowa, afirmacje i cytaty.

 

Mentalność

Otwartość głowy na zachodzące zmiany, ich akceptacja i pogodzenie się z faktem, że każdy dzień z programem to krótsza droga do zdrowia i szczęścia. Zmiana nastawienia na CHCĘ, MOGĘ, DAM RADĘ jest obowiązkowym punktem w całym projekcie.

 

Małe wielkie zmiany

Ostatnim etapem jest skorzystanie z zabiegów z dziedziny kosmetologii, medycyny estetycznej, czy też stylistów – makijażystów czy fryzjerów. Staramy się również pomagać i w tej dziedzinie współpracując z wieloma placówkami i specjalistami na terenie całego kraju 🙂

To Ja ??  Kochani ?