Motywacja do zmiany stylu życia i utraty wagi

Magdalena Daszkiewicz, Promotorka Zdrowia, właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, autorka programu Projekt 5D pozwalającego w cztery miesiące zmienić nawyki żywieniowe i zrzuci zbędne kilogramy, definiuje motywację jako składową kilku cech.

Magdalena Daszkiewicz, Promotorka Zdrowia, właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, autorka programu Projekt 5D pozwalającego w cztery miesiące zmienić nawyki żywieniowe i zrzuci zbędne kilogramy, definiuje motywację jako składową kilku cech. #DECYZJA Nie wiadomo, co jest trudniejsze w całym procesie utraty wagi i zmiany nawyków żywieniowych i życiowych – pierwszy krok czyli motywacja by schudnąć, czy wytrwanie na diecie. Według psychologów najważniejsze w procesie zmian jest dostrzeżenie problemu i podjęcie decyzji o działaniu. W teorii bardzo piękne i dobrze napisane, jednak życie pokazuje, że każdy dzień jest walką i codziennie jakby nie było, zaczynamy na nowo. #OTOCZENIE U podstaw odchudzania leży nie tylko motywacja wypływająca nas z samych, ale również z naszego otoczenia. Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół to nieoceniona pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dla osoby na diecie niezwykle cenne jest dobre słowo, dostrzeżenie postępów i otucha w chwili kryzysu. Gdy nie zawsze można na to liczyć ze strony najbliższych, z odsieczą przychodzi wsparcie online. #GSM & SOCIAL MEDIA Uczestnicy Projektu 5D pochodzą z całej Polski. Ba! Pod opieką Magdaleny Daszkiewicz są też kobiety z Anglii, Niemiec, Norwegii, Danii, czy Ukrainy. Wszyscy Ci, którzy próbowali walczyć z nadwagą sami, posiłkowali się często forami internetowymi, na których obcy ludzie dodają sobie otuchy, bez względu na płeć, wiek, czy miejsce przebywania. Autorka Projektu 5D poszła o krok dalej. Przełamała barierę odległości, wyobcowania, anonimowości. Kontaktuje się z każdym ze sowich pacjentów za pomocą telefonu, SMSów oraz aplikacji. Tymi narzędziami wspiera i motywuje wszystkich indywidualnie. Na swoich kanałach social media publikuje motywatory dla wszystkich. Dzięki temu pacjenci nie czują się sami w walce, którą toczą. To jedna z najważniejszych rzeczy, jak podkreślają podopieczni uczestniczący w programie odchudzającym. #TY Najistotniejsze jednak w całym zagadnieniu motywacji jest to, że to MY sami musimy wyposażyć się w tę jej odmianę długofalową, spokojną i nieustanną, niezbędną do zmiany nawyków żywieniowych, jak i tę chwilową, silną, która pomoże w chwilach słabości. Postawione cele krótko i długoterminowe pozwalają na codzienną weryfikację. Źródeł motywacji jest wiele, ale cele zazwyczaj podobne – nowe, zdrowe, zgrabne ciało i zmiany w życiu na lepsze. Dlatego pozwólcie sobie na opiekę i wsparcie. Zaproście do swojej zmiany „kata”, który codziennie będzie sprawdzał co jecie, czy ćwiczycie i nauczy Was nie oszukiwać samych siebie.

#DECYZJA

Nie wiadomo, co jest trudniejsze w całym procesie utraty wagi i zmiany nawyków żywieniowych i życiowych – pierwszy krok czyli motywacja by schudnąć, czy wytrwanie na diecie. Według psychologów najważniejsze w procesie zmian jest dostrzeżenie problemu i podjęcie decyzji o działaniu. W teorii bardzo piękne i dobrze napisane, jednak życie pokazuje, że każdy dzień jest walką i codziennie jakby nie było, zaczynamy na nowo.

#OTOCZENIE

U podstaw odchudzania leży nie tylko motywacja wypływająca nas z samych, ale również z naszego otoczenia. Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół to nieoceniona pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dla osoby na diecie niezwykle cenne jest dobre słowo, dostrzeżenie postępów i otucha w chwili kryzysu. Gdy nie zawsze można na to liczyć ze strony najbliższych, z odsieczą przychodzi wsparcie online.

#GSM & SOCIAL MEDIA 
Uczestnicy Projektu 5D pochodzą z całej Polski. Ba! Pod opieką Magdaleny Daszkiewicz są też kobiety z Anglii, Niemiec, Norwegii, Danii, czy Ukrainy. Wszyscy Ci, którzy próbowali walczyć z nadwagą sami, posiłkowali się często forami internetowymi, na których obcy ludzie dodają sobie otuchy, bez względu na płeć, wiek, czy miejsce przebywania. Autorka Projektu 5D poszła o krok dalej. Przełamała barierę odległości, wyobcowania, anonimowości. Kontaktuje się z każdym ze sowich pacjentów za pomocą telefonu, SMSów oraz aplikacji. Tymi narzędziami wspiera i motywuje wszystkich indywidualnie. Na swoich kanałach social media publikuje motywatory dla wszystkich. Dzięki temu pacjenci nie czują się sami w walce, którą toczą. To jedna z najważniejszych rzeczy, jak podkreślają podopieczni uczestniczący w programie odchudzającym.

#TY
Najistotniejsze jednak w całym zagadnieniu motywacji jest to, że to MY sami musimy wyposażyć się w tę jej odmianę długofalową, spokojną i nieustanną, niezbędną do zmiany nawyków żywieniowych, jak i tę chwilową, silną, która pomoże w chwilach słabości. Postawione cele krótko i długoterminowe pozwalają na codzienną weryfikację. Źródeł motywacji jest wiele, ale cele zazwyczaj podobne – nowe, zdrowe, zgrabne ciało i zmiany w życiu na lepsze. Dlatego pozwólcie sobie na opiekę i wsparcie. Zaproście do swojej zmiany „kata”, który codziennie będzie sprawdzał co jecie, czy ćwiczycie i nauczy Was nie oszukiwać samych siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *