Motywacja w Projekcie 5D

Pomimo, iż wszędzie pisze się o odchudzaniu jako składowej diety i aktywności fizycznej, bez NIEJ nie byłoby niczego… MOTYWACJA, bo o niej mowa, jest kluczem do zrealizowania celu w PROJEKCIE 5D.

PROJEKT-5D-3

Nie wiadomo, co jest trudniejsze w całym procesie utraty wagi i zmiany nawyków żywieniowych i życiowych – pierwszy krok czyli motywacja by schudnąć, czy wytrwanie na diecie. Według psychologów najważniejsze w procesie zmian jest dostrzeżenie problemu i podjęcie decyzji o działaniu. W świetle tej teorii wszyscy, którzy zdecydowali się na przyłączenie się do grona podopiecznych Magdaleny Daszkiewicz, najtrudniejsze mają już za sobą. W teorii bardzo piękne i dobrze napisane, jednak życie pokazuje, że każdy dzień jest walką i codziennie jakby nie było, zaczynamy na nowo.

#otoczenie

U podstaw odchudzania leży nie tylko motywacja wypływająca z samych, ale również z naszego otoczenia. Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół to nieoceniona pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dla osoby na diecie niezwykle cenne jest dobre słowo, dostrzeżenie postępów i otucha w chwili kryzysu. Gdy nie można na to liczyć ze strony najbliższych, z odsieczą przychodzi wsparcie online.

#wsparcie via GSM i Social Media

Uczestnicy Projektu 5D pochodzą z całej Polski. Ba! Pod opieką Magdaleny Daszkiewicz są też kobiety z Anglii, Niemiec , Norwegii Danii czy Ukrainy. Wszyscy Ci, którzy próbowali walczyć z nadwagą sami, posiłkowali się forami internetowymi, na których obcy ludzie dodają sobie otuchy, bez względu na płe, wiek, czy miejsce przebywania. Autorka Projektu 5D poszła o krok dalej. Przełamała barierę odległości, wyobcowania, anonimowości. Kontaktuje się z każdym ze sowich pacjentów za pomocą telefonu, SMSów oraz aplikacji. Tymi narzędziami wspiera i motywuje wszystkich indywidualnie. Na swoich kanałach social media publikuje motywatory dla wszystkich. Dzięki temu pacjenci nie czują się sami w walce, którą toczą. to jedna z najważniejszych rzeczy, jak podkreślają podopieczni. Często najważniejsza w momentach kryzysu czy słabości, w których to wiele osób przegrywa swoją walkę.

#Ty

Najważniejsze jednak w całym zagadnieniu motywacji jest to, że sami musimy wyposażyć się w motywację długofalową, spokojną i nieustanną, niezbędną do zmiany nawyków żywieniowych, jak i motywację chwilową, silną, która pomoże w chwilach słabości. Źródło tych motywacji jest jedno – nowe, zdrowe, zgrabne ciało i zmiany w życiu na lepsze. Musimy stawiać sobie dwa rodzaje celów: długoterminowe i krótkoterminowe i z nich na co dzień się rozlicza. Tu wsparcie i „nadzór” też jest też nieoceniony, ponieważ sami przed sobą, bardzo często potrafimy się pięknie wytłumaczy, a już jak z założonych np tygodniowych etapów musimy się rozliczyć przed kimś jest troszkę inaczej 🙂 każdy za nas czasem potrzebuje usłyszeć pochwałę , to , ze ktoś jest dumny z naszej pracy i osiągnięć jak również czasem każdy z nas potrzebuje tzw. Bata czy też kopniaka .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *