DETOX – czy warto ?

Wiadomo, że nasz organizm został tak stworzony, aby mógł się sam oczyszczać ( mamy siedem systemów oczyszczania – jelito grube, wątrobę, nerki, tkankę tłuszczową, mięśnie, płuca, skórę oraz oczy, nos i uszy) Jednak w dzisiejszych czasach, przy rozwoju społeczeństwa i modernizacji, trybie życia nasze systemy oczyszczające są na tyle zanieczyszczone, że ciężko im spełniać swoją rolę…
To tak jak np nawet super sprawny czajnik będzie gotował wodę, ale jeśli go raz na jakiś czas nie odkamienimy, będzie woda gorąca, zaparzymy herbatę czy kawę, ale z kamieniem 🙂 Jeżeli chcemy zdrowo się odżywiać warto raz na jakiś czas zafundować sobie detox. 

czym jest DETOX ?

W najłatwiejszej definicji – oczyszczaniem organizmu, głównie z toksyn, które zanieczyszczają coraz bardziej nasz organizm.

Toksyny takie jak konserwanty, metale ciężkie czy węglowodory aromatyczne przyczyniają się do ograniczenia prawidłowego funkcjonowania organizmu i blokują różne jego funkcje.Jedną z zauważalnych zmian w Twoim organizmie, których przyczyną mogą być toksyny, jest spowolnienie metabolizmu. Kiedy Twój metabolizm zaczyna zwalniać, szybciej przybierasz na wadze, Twoje włosy częściej wypadają, a skóra staje się mniej elastyczna.

Skąd się biorą toksyny w naszym organizmie?

Źródeł toksycznych substancji jest naprawdę wiele, jednak najważniejszym spośród nich jest żywność, którą spożywasz. Wśród najmniej korzystnych dla Twojego zdrowia produktów możemy wymienić:

– żywność wysoko przetworzoną,

– jedzenie bogate w konserwanty i sztuczne barwniki,

– rafinowane mąki,

– cukry,

– mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Oczywiście to nie wszystko. Życie w wielkim mieście, smog, negatywne emocje, wiele zmartwień i chroniczny stres również sprzyjają odkładaniu się toksyn w Twoich organach wewnętrznych.

Dlatego też ja zdecydowanie rekomenduje oczywiście wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej naturalnej diety codziennej, poprzedzonej właśnie detoxem oraz raz na jakiś czas, nawet stosując prawidłową dietę również zafundować sobie oczyszczenie trzydniowe organizmu.

Oczyszczanie organizmu wspomaga odchudzanie oraz sprawia, że wyglądamy i czujemy się lepiej, dlatego warto robić to regularnie i świadomie.

jeśli nie wiesz kiedy i jak przeprowadzić dobry detox pisz 🙂 odpowiem na nurtujące Was pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *