Kolagen – ubywające białko młodości.

Kolagen, czyli inaczej białko młodości to podstawowy budulec komórek w naszym organizmie.
Dotyczy to nie tylko skóry, bo włókna kolagenowe są także budulcem: ścięgien, kości, stawów, a nawet rogówki oka. Do podstawowych jego zadań należy: utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie komórek naszego organizmu.
Kolagen stanowi około 60% wszystkich białek skóry, więc co za tym idzie ma decydujący wpływ na jej wygląd i kondycję.

Niestety po około dwudziestym szóstym roku życia tempo produkcji kolagenu spowalnia. Naukowe źródła podają, że w ciągu pierwszych kilku lat menopauzy ilość włókien kolagenowych może obniżyć się nawet o 33%.
Wyliczono również że przeciętny spadek to około 2% rocznie.
Co się wtedy dzieje?
Cera staje się bardziej wiotka, pojawiają się cellulit i zmarszczki, włosy tracą swój naturalny odcień i stają się łamliwe, mogą pojawić się też dokuczliwe bóle stawów. Na szczęście istnieją dzisiaj metody stymulacji skóry do naturalnej produkcji kolagenu.

Istotną rolę odgrywa dieta, która po pierwsze powinna być różnorodna, a po drugie bogata w miedź oraz witaminy C, E i A, które w naturalny sposób wspierają produkcję kolagenu.
Niestety nasza codzienna dieta nie pozwala na satysfakcjonujące uzupełnienie jego niedoborów dlatego iż jest on trudno przyswajalny i w racjonalnych porcjach codziennego menu znajdziesz go naprawdę niewiele ( m.in. ryby w galarecie,chrząstki rekina, kurze łapki, golonki).

W naszej walce z ubytkami białka młodości naszym sprzymierzeńcem będzie na pewno Klinika 5D Clinic, gdzie zabiegi wzmocnią włókna kolagenowe w naszej skórze.
W bogatej ofercie w tym przypadku warto zastanowić się nad tymi zabiegami :

Mezoterapia – poprzez celowy uraz dochodzi do stymulacji komórek naskórka, a także skóry właściwej.
Substancja jest dostarczana śródskórnie poprzez drobne nakłucia wykonywane co 1-2 cm. Po zabiegu skóra jest napięta i rozświetlona, wyraźnie odzyskuje świeży wygląd. Najlepiej takich zabiegów wykonać 2-4 w ciągu kilku tyg.

Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) – pobiera się krew, która następnie jest odwirowywana by oddzielić osocze od czerwonych krwinek. Zabieg ten wyróżnia przede wszystkim zawartość licznych komórek oraz czynników wzrostu pobudzających procesy regeneracyjne w skórze, nie powodując reakcji alergicznych.

Wypełniacz Autologiczny – pozyskiwany z komórek macierzystych, z osocza krwi pacjenta. Skoagulowane osocze nie powoduje obrzęków, czy też ryzyka odrzucenia.
W płytkach znajdują się tzw. czynniki wzrostu – mediatory, które działają stymulująco na nasze komórki. Zmuszają je do wydzielania kolagenu i elastyny, a co za tym idzie odmładzają. Zabiegi z komórkami macierzystymi i regenerującymi działają zarówno na skórę, jak i tkankę podskórną.

Sunekos – unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM).
Stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry.

Wypełniacze syntetyczne – Preparaty te leczą zarówno objawy, jak też przyczyny ich powstawania. Zawarte w nich związki wymuszają regenerację tkanek,stymulując komórki do namnażania się. Do najczęściej stosowanych stymulatorów należą takie preparaty, jak: kolagen Linerase, hydroksyapatyt wapnia i kwas L-polimlekowy.

Kochani zachęcamy was do zadbania o siebie w każdej postaci, w tym przypadku bardzo pomocny będzie ten suplement diety – >
https://olimpsport.com/pl/collaregen-3470?fbclid=IwAR3yFP6YyTPWviQTnVhyzZi067Y8-N2cJuczVvxDaVvvs6bz4snmt9knM8M

Dodatkowo jeśli wpiszecie Państwo kod „projekt5d”  otrzymacie rabat w wysokości -20%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *