Wąsik Kobiecy – jak go usunąć ❌

Włosy pokrywają niemal całe ciało człowieka. Jedynymi miejscami, na których włosy nie rosną są dłonie – a właściwie ich wewnętrzna część, podeszwy stóp oraz naskórek ust, tzw. czerwień wargowa. Do włosów mamy stosunek ambiwalentny – od tych na głowie oczekujemy, że będą długie, zdrowe, grube i pełne blasku, jednak tych z pozostałych partii ciała wolałybyśmy się pozbyć, najlepiej na zawsze. O ile metod depilacji zarówno nóg, jak i pach czy okolic bikini jest całe mnóstwo i każda kobieta jest w stanie wybrać wśród nich coś dla siebie, o tyle nadmierne owłosienie okolic twarzy jest już bardziej problematyczne.

 

Delikatny meszek nad górną wargą występuje u wszystkich kobiet i jest to zjawisko całkowicie naturalne. Podobnie jest z okolicami brwi i żuchwy. U części  nich zupełnie nie rzuca się to w oczy i nie stanowi większego problemu. Są jednak kobiety, u których wąsik i nie tylko jest bardziej widoczny niż u innych, ale także wyraźnie odznacza się nad górną wargą powodując mało estetyczny efekt. Przyczyną takiego stanu rzeczy zazwyczaj są po prostu uwarunkowania genetyczne, które odpowiadają za jakość, grubość i barwę włosów. Czasem wynika to również ze zbyt dużej ilość męskich hormonów płciowych tzw. androgenów. Niezależnie od tego jakie są powodu występowania wąsika w indywidualnych przypadkach, jest to problem, z którym można skutecznie walczyć. Istnieje wiele nieinwazyjnych i domowych metod usuwania lub wybielania nadmiernego owłosienia z okolic twarzy, jednak z każdym z nich wiąże się ryzyko podrażnienia. Warto pamiętać, że skóra w tych okolicach jest cieńsza, delikatniejsza i wrażliwsza. Właśnie z tego względu samodzielne próby usuwania niechcianego owłosienia na twarzy często kończą się zaczerwieniem, bólem a niekiedy poparzeniami. Co więcej, wszystkie domowe metody są zazwyczaj krótkotrwałe i zabieg należy powtarzać co kilka dni lub tygodni.

Jedynym skutecznym sposobem na trwałe usunięcie problematycznego wąsika jest depilacja laserowa, która powszechnie kojarzona jest z pozbywaniem się włosów z zupełnie innych partii ciała. Tymczasem, ta metoda jest nie tylko całkowicie bezpieczna, ale także pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu. Zabieg polega na użyciu intensywnego światła niszczącego komórki włosów. Co ciekawe, sam zabieg laserowego usunięcia wąsika trwa stosunkowo krótko – zazwyczaj jest to około 15 minut. Najczęściej, dla pełnego efektu, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, w określonym odstępie czasu, jednak efekt widać już kilka dni po pierwszej serii naświetleń. Istotne jest także to, że zabiegu nie należy wykonywać w miesiącach, kiedy słońce wyjątkowo intensywnie grzeje, ze względu na wysoką wrażliwość skóry zarówno przed, jak i po zabiegu. Jeśli planujesz wybrać się do kliniki medycyny estetycznej na laserowe usunięcie wąsika lub niechcianego owłosienia na twarzy, właśnie teraz jest na to idealny moment!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *